Kapat

8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!

Anasayfa İnternet 8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!

Son günlerde yine asparagas bir haberle ortalığı kasıp kavuran trollemecelerden biri olan 8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!

Aslına bakarsanız bu yazıyı yazmakta kararsızdım fakat akşam üzeri facebook hesabıma giriş yapıp bununla ilgili bir kaç arkadaşımın kopyala/yapıştır yöntemi ile yazıyı paylaşmaları sebep oldu diyebilirim. En azından bilgilendirmek amaçlıda olsa bu makaleyi okumanızda fayda var diyerek gerekli açıklamaları yazacağım. Umarım kaynağı emin ellerden olmayan haberleri paylaşmazsınız.

Son günlerde yine sosyal medyada dönen bir içerikle ilgili bir yazıyı ele alıyorum. T.C Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü böyle bir karar almış mış hemde ne karar.

RESMILEŞTİ DİKKAT!!!

T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.

8 MART 2016

diyerek sonlanan bir mesaj. Aslına bakarsanız gerçekten böyle bir şey olsa ve siz bunu duvarınıza yazsanız dahi hiç bir şeyi değiştirmeyecektir, zaten Facebook’a kaydolurken gizlilik sözleşmesi ve kayıt şartları kısmında bu açıklamalar yazılıyor ve malumunuz kimse bunu okumuyor ve bunları bilerek kaydoluyor sonuç olarak yine elde koca bir sıfır oluyor. Kısacası bunu/bu gibi paylaşımları duvarınızda paylaşmanın size hiç bir yararı yok.

Ek olarak; MİT Müsteşarlığı Bildirgesi diye bildirge olmamakla birlikte 69471265-010-06/1955 sayılı kanun da bu gibi içerikler bulunmuyor. Sadece “Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılar ile irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki genelge” kısmı var ancak bu genelgenin konusu da tamamen farklı sayılır yani kafanızı takmanızı gerektirecek bir durum yok.

Son olarak şunları yazmak istiyorum;
Sazan.avi atarak ortalığı velveleye verip geniş kitlelere ulaştıran şahsiyeti de tebrik etmek istiyorum 🙂 Seninle bir reklam çalışması yapmak isterim. Oldukça etkili dönüşler oluyor 🙂

Bir başkası sizin hesabınızı kopyalayarak sosyal ağ üzerinden hakaret içerek paylaşımlar yaparak sizleri suçlu durumuna sokamazlar nitekim zaten her sosyal ağ bir yer sağlayıcı olduğundan sizin IP adresleriniz Lokasonlarınız her birşeyiniz kayıt altındadır gönül rahatlığı ile bu işten sorunsuz şekilde sıyrılabilirsiniz (Teknoloji çok gelişti çok.)

Paylaştığınız içerikler için mutlaka bir kaynak arayınız pat dadanak paylaşmayın sazan durumuna düşmeyin.

Selametle.

0 0 0 0 0 0

“8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!” üzerine 1 yorum

  1. MatrufF says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir