Kapat

Instagram Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu!

Anasayfa İnternet Instagram Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu!

Instagram yeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor.

Milyonlarca kullanıcı olan instagram hiç süphesiz yıldızı bir anda parlayan sosyal medya platformlarından biri oldu. Facebook’un satın almasıyla birlikte bir takım yenilikler ve entegrasyonlarla kullanıcılara farklı deneyimler sunan Instagram, şimdi de profillerin bulunmasını kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sundu. Peki neydi bu özellik? Adı neydi ki bunun?

Instagram’ın bu yeni özelliğinin adı: Nametag.

Kişilerin daha çabuk ulaşılmasını sağlayan Nametag (Kişi Etiketi/İsim Etiketi) olarak adlandırılıyor ve özelliğin kullanılmasıyla birlikte artık aynı isme sahip olan kişilerin belirtilmesi, bulunması ve nokta atışı şeklinde getirilmesi daha basit bir şekilde oluyor.

Mesela; Instagram’da bir kullanıcı arıyorsunuz ve milyonlarca kullanıcı arasından belirttiğiniz ismi bulmak zorlaşıyor işte tam burada Nametag devreye giriyor, siz Namtag ile kullanıcıyı belirtiyorsunuz ve takipçilerinizde Milyonlarca benzer isimlerden sıyrılıp sizin etiketlediğiniz kullanıcıya ulaşıyor.

Bu özellik oldukça basit çalışıyor. “İsim Etiketi” özelliği sayesinde kullanıcılar kendilerine özgü bir kimlik kartı oluşturabiliyorlar. İsim Etiketi adı altında oluşturulan bu kimlik kartını, telefonunuzun kamerası ile okutarak, aradığınız kişinin profiline hiç bir arama yapmadan erişebiliyorsunuz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir