Kapat

3000 Android Uygulamasında DressCode Virüsü Var!

Anasayfa Mobil 3000 Android Uygulamasında DressCode Virüsü Var!

Android cihazlara sinsice yerleşen DressCode adlı yeni bir virüs saptandı. Uzmanların söylemesine göre çoktan 3000 uygulamaya sızdı bile.

Android cihazlara sinsice sızan yeni bir virüs keşfedildi. Uzmanların açıklamasına göre 3000 Android uygulamasına çoktan sızdığını söylerken, tahminini olarak Google Play üzerinde 400 uygulamada olabileceği de ileri sürülüyor.

3000 Android Uygulamasında Virüs Var!

DressCode Proxy Açıklarını Kolluyor!

Eğer bu uygulama telefonunuza bulaştıysa ya da bulaştığını düşünüyorsanız şirket ağına telefonunuzla bağlanmamanızı öneririz. Zira DressCode trojen virüsleri gibi masaüzerinden bir ikon şeklinde belirmiyor arkaplanda çalışarak ağdaki açıkları tarıyor ve bulduğu boşluktan direk server’a sızıyor. Siz bu esnada telefonunuzu normal kullandığınızı zannederken Dresscode bunu bir geçiş noktası haline getiriyor ve normal şartlarda web tarayıcılarında engellenen bu yazılımlar engellenmemiş oluyor.

Virüs Ne Zaman Keşfedildi?

Virüs ilk olarak 2016 Nisan’da uzmanlar tarafından keşfedilmişken ancak Ağustos aylarında medyanın dikkatini çekebildi. Yukarı da da belirtildiği üzere Şirket bilgisayarlarının ciddi anlamda tehlikede olduğu da belirtildi.

%40 Oranında Mobil Tehlike Büyüdü!

Mobil virüs uzmanı olan Echo Duan’a göre  bir çok virüslü uygulamalar Google Play gibi uygulama merkezlerinde kendilerini belli etmeden gizlemeye başladı.

Geçen yıllara oranla Google Play üzerindeki virüslü uygulamarın 540 arttığını dile getiren Echo Duan, Bu virüs’ün de sahte reklam tıklama amacı ile kullanıldığını tespit eden uzmanlar bunun hiçte hafife alınması gerektiğini vurguluyor. Sebebini ise şu şekilde açıklıyorlar; Bu tür açıklardan faydalanan uygulamalar Ddos saldırıları yapabilir!

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir