Kapat

Artık Whatsapp Tamamen Ücretsiz!

Anasayfa Mobil Artık Whatsapp Tamamen Ücretsiz!

Whatsapp, kullanıcılarına gönderdiği bir bildirim ile artık ücretsiz olarak kullanabileceğini duyurdu!

WhatsApp’ı Facebook’un satın almasıyla birlikte değişen ve gelişen bir çok değişikliğe el attı. Gerek gizlilik politikaları gerekse web uygulası ile insanların gözünde bir tık yükselirken tamamen ücretsiz olaması ile sanırım bayağı bir taht kurdu.

Mesajlaşma uygulamasını kullanan okuyucularımızın da bildiği gibi Whatsapp’ın 1 senelik kullanım ücreti mevcuttu. Sadece 1 dolar olan bu ücret, bütün bir sene için ödemeniz gereken tek ücret olması nedeniyle oldukça az sayılabilir ancak bazı kullanıcılar için durum böyle değil. Uygulamanın kurucularından birisi olan Jan Koum, Whatsapp’ın sahip olduğu senelik ücret hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Whatsapp’ın sadece 1 dolar olan yıllık ücretinin bir uygulamaya göre çok az olduğunun farkındayız. Bu ücret, akıllı telefona ve internete sahip olan herkesin ödeyebileceği bir miktar ancak bazı kullanıcılar bu ücreti ödeme konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Kullanıcıların yaşadığı sorunların ana nedeni ücretin fazla olması değil, ücretin kredi kartı üzerinden ödenebiliyor olması.

Artık Whatsapp Tamamen Ücretsiz!

Yaptığı açıklamalarla her kullanıcının kredi kartına sahip olmadığına dikkat çeken (özellikle Whatsapp kullanıcılarının büyük bir bölümünün gençlerden oluştuğunu düşünürsek doğru bir söylem) Jan Koum, bu küçük miktarın zaten onlara çok büyük bir gelir sağlamadığını belirtti ve ücretin tamamen kaldırıldığını duyurdu. Whatsapp’ın kullanıcılarına 1 sene için ücretsiz hizmet sunduğunu, bu sürenin tamamlanmasının ardından ücret talep ettiğini biliyorduk. 2. seneden itibaren ücretli olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması, artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Whatsapp tarafından yapılan bu açıklamadan sonra bazı kullanıcılar uygulamanın reklam kullanıp kullanmayacağı konusunda da sorular soruyorlar. Whatsapp yaptığı basın açıklamasında bu konuya değinmedi ancak yazılı açıklamada Whatsapp’ın reklamsız bir uygulama olarak kalacağının altı çizildi.

Kaynak: TheNextWeb

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir