Kapat

HTC’nin Çözemediği RAM Problemini XDA Geliştiricileri Çözdü

Anasayfa Mobil HTC’nin Çözemediği RAM Problemini XDA Geliştiricileri Çözdü

OnePlus 3’ün en ciddi problemlerinden biri olan 6GB Ram’ı kullanamama sorununu OnePlus geliştiricilerinden önce XDA geliştiricileri çözdü.

Amiral Gemisini ben yaparım hemde diğerlerinden uygun fiyata diye ortalıklarda cirit atan HTC firması geçenlerde 6GB Ram ile ortalığı yıkan OnePlus 3‘ü duyurmuştu.

Durum böyle iken 6GB Ram’ı tam manasıyla kullanamadığını zaman sonra anlayan HTC, bu durumun kullanıcılar tarafından telefonun tam performan sağlamaması, donmaların yaşanması gibi ciddiye alınacak problemlerin yaşandığı belirtti.

HTC Firması her nekadar hatanın kendinde değilde yazılımın ana çekirdeği olan kernelden kaynaklandığını bu durumun en kısa zaman içinde bir güncelleme vasıtası ile çözeceklerini belirse de Android geliştiricileri platformundan biri olan XDA bu problemi çoktan çözmüştü. Fakat bu problemi çözmek için telefonunuza root yetkesini vermeniz gerekiyor.

RAM Problemi Nasıl Çözülür?

Bende malesef OnePlus 3 olmadığı için denemedim. İlk adımlara geçecek olursak. Öncelikle telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.Eğer cihazınız rootlu ise hemen google playden Root Explorer uygulamasını indirip açın. Ardından system/ klasörü içinde yer alan buil.prop dosyasını düzenle deyip açın.

OnePlus 3 Ram Problemi

Resimde seçili olan ro.sys.fw.bg_apps_limit=20 dizinindeki 20 sayısını dilediğinize göre 36 ya da 42 olarak değiştirebilirsiniz. Normal hali 20 olan ve arkaplanda 12 uygulama çalıştırabiliyorken, 36 ya da 42 yaptığınızda 22 uygulamaya kadar çıkarabiliyorsunuz.

Kaynak: XDA-Developers

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir