Kapat

LCD ve AMOLED Ekranın Farkı

Anasayfa Donanım LCD ve AMOLED Ekranın Farkı

Samsung’dan LCD ve AMOLED Ekranın Farkını Anlatan Müthiş Video

Piyasa bir çok elektronik ürün çıkarması ile birlikte bir çok elektronik cihaz parçaları da dahil olmak üzere üretim yapan Samsung firmasını bilmeyeniniz yoktur. Şu eve kurdurduğunuz LCD ekran tvler varya hani. X, Y,Z marka olan. Hah o markaların dahi kullandığı ekranların çoğu Samsung‘a ait. Kısacası her kullandığımız her bir üründe Samsung markası yatıyor yani.

Samsung'dan LCD ve AMOLED Ekranın Farkını Anlatan Müthiş Video

Şimdi gelelim konumuza;

Bildiğimiz üzere herkesin elinde bir akıllı telefon var ve kimisinin ekranı LCD kimisinin ki ise AMOLED. Fakat çoğumuz bu ürünleri alırken bu terimlerin ne anlama geldiğini ya da özelliklerini bilmiyoruz hatta bir ton para saçıp bu telefonları alanlarımız var. Kimisinin ekranı daha canlı ve renkli iken kimisi mat ve cansız. Bunların asıl sebebi telefonda kullanılan ekranın yapısı (LCD,OLED,AMOLED gibi gibi.).

İşte sizlere bu farkı tam olarak nasıl anlatacağımızı düşünürken Dünyaca üncü Kore Firması olan Samsung ufak bir video ile sizlere bu durumu aktarmaya çalışmış. Gayette güzel açıklamış, ben beğendim ama şunu kavramakta güçlük çektim ki hala kavradığımı söyleyemem, hangisi gerçek renk yani gerçeği yansıtıyor. Ben buna pek karar veremedim. Sizde yorumda yaparak bu durumun açıklanmasına yardımcı olabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir