Kapat

Telegram Aylık 100 Milyon Kullanıcı Sayısını Aştı!

Anasayfa Mobil Telegram Aylık 100 Milyon Kullanıcı Sayısını Aştı!

Telegram gümbür gümbür geliyor. Aylık 100 Milyon kullanıcı sayısını aştığını açıklayan Telegram, kullanıcı sayısının da hızlı arttığı belirtiyor.

 

Akıllı telefon kullanıcıları tercih ettiği mesajlaşma uygulaması olan Telegram, açıkladığı son verilere göre büyük bir kullanım oranına ulaştığını belirtiyor. Alanında lider uygulama olan Whatsapp’ın ardından hızla takip eden Telegram iddialı bir şekilde büyümeye devam ederken aylık 100 milyon aktif kullanıcıyı aştığının da altını çiziyor.

Bir başka değişle Telegram’ın bu kadar çok büyümesine etken olan şeyin ise yakın zamanda Facebook tarafından satın alınan Whatsapp’ın gizlilik politikası ile ilgi şeyler.. (cümlenin sonunu toparlayamadım “şey” kelimesi her yere cuk diye oturuyor o sebepten yerleştiri verdim beni mazur görün 🙂 )

telegram-aylik-100-milyon-kullanici-sayisini-asti

Telegram CEO’su Pavel Durov, Mobile World Congress’ta yaptığı açıklamada; “aylık kullanım verilerine göre her gün 350.000 yeni kullanıcı Telegram uygulamasını indiriyor. Telegram’ın büyümesi bu hızla devam ederse kısa sürede Whatsapp’ı yakalar ve hatta rahatlıkla geçmeyi başarır” şeklinde konuşmuş.

Editörden ek olarak: Bana göre Whatsapp’a bin basar 🙂 Hatta sizde Whatsapp’a bağlı kalmayın bence, çünkü Telegram çok daha fonksiyonel.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir