Kapat

Whatsapp’tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yöntemleri

Anasayfa Mobil Whatsapp’tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yöntemleri

Whatsapp’ın yeni güncellemeleri ile gelen ve kullanıcı tarafından pekte hoşnut karşılanmayan mavi tik (okundu bildirimi), karşı tarafta görünmeden mesajları nasıl okuyabileceğinizi açıklıyoruz.

Dünkü makalede dile getirdiğimiz sms’ten bile daha fazla kullanılan ve kullanımının tamamen ücretsiz olduğu whatsapp, bir süre önce gelen mavi tik ile bir çok ilişkiye darbe yapan bir hala geldi. Facebook’ta görüldü ifadesiyle aynı duruma tekabül eden ve içeriği ne olursa olsun mecburi bir geri dönüş yaptırma zorunluluğu kıldıran bu acayip güncelleme ye 3 tane çözüm bulduk.

Not:Hayat kurtarır cinsten olmasa da ilişkiyi yıpratmaz diye düşünüyoruz.

Whatsapp'tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yönetemleri

1. Okundu Bilgisini Kapatma
Olayın asıl çözümü burada aslında. Okundu bilgisini kapattığınız taktirde mavi tik olayı karşılaşmazsınız fakat şöyle bir dezavantajı da var ki artık size de okundu onayı gelmeyecektir (mavi tik’i göremeyeceksiniz yani).
Bu işlem için sırasıyla; Ayarlar > Hesap > Gizlilik diyoruz ve birazcık sayfayı alta kaydırıyoruz ardından Okundu bilgisi tikini kaldırıyoruz.Artık karşı tarafa okundu bilgisi gitmeyecektir malesef ki sizde göremeyeceksiniz.

Whatsapp'tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yönetemleri

2. Uçak Modu
İkinci yönten ise Uçak Modunu aktif hale getirmek. Ufak bir yazı ile uçak modunun ne olduğnuda aktaralım bilgi sahibi olun. Telefon’u Uçak moduna alınca arama yapmaz, mesaj gelmez mobil bağlantı kullanılmaz kısacası telefonun kapalı konuma getirmiş olur sayılırsınız.
Uçak modunu aktif etmek için Bildirim Çekmecesini açıp Uçak Modu (Airplane Mode) yazısına/simgesine tıklayıp bir kaç saniye bekleyin, daha sonra mesajı açıp okuyabilirsiniz karşı tarafa okundu bilgisi gitmeyecektir. Sebebi ise mesajı açtığınız o anda Whatsapp sunucusuyla bilgi alış verişi yapamamasıdır. Mesajı okuduktan sonra whatsaap’ı kapatıp Uçak Modunu (Airplane Mode) tekrar eski haline getirebilirsiniz. Ek olarak whatsapp’ı kapatmadan Uçak Modunu açarsanız okundu bildirimi karşı tarafa gidecektir.

Whatsapp'tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yönetemleri

3. Widget Kullanma
Yapmanız gereken Ana Ekrana widget ekleme kısmından (bunun da nasıl olacağını anlatabilirdim fakat Android sürümlerine göre değişmektedir.) WhatsApp widgeti bulup seçmek (basılı tutup müsait bir yere çekip bırakın). Bu şekilde hem mesajları detaylıca okuyabilir hemde yazışabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

“Whatsapp’tan Gelen Mesajları Mavi Tik Olmadan Okuma Yöntemleri” üzerine 2 yorum

  1. Hakkı says:
  2. Anonimci says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir