Kapat

Xiaomi’nin Yeni Ürünü: Akıllı Çöp Kutusu

Anasayfa Sektörel Xiaomi’nin Yeni Ürünü: Akıllı Çöp Kutusu

Xiaomi gün geçmiyor ki ev gereçlerinde farklı bir ürün çıkarmasın, hani evet teknolojik gelişmelere açık olduğumu bir şirket olan Xiaomi bu sefer akıllı çöp kutusunu tanıttı.

Çinli büyük teknoloji şirketi Xiaomi, teknoloji ürünlerinin yanında ev sistemleri içinde bir çok ürün geliştirdi ve tanıttı. Bu seferki ürünü ise akıllı bir çöp kutusu. Gerek varmıydı aslına bakarsanız benim için yoktu fakat Xiaomi Fanları bu ürünüde kaçırmayacaktır eminim. Benim kişisel yorumumdan sonra biz yin teknolojiyi tanıtmaya devam edelim.

Akıllı telefonlarıyla karşımıza çıkmasına alıştığımız Xiaomi’nin yeni ürünü bir çöp kutusu ama bildiğiniz çöp kutularından değil.

Akıllı Çöp Kutusu

Xiaomi’nin akıllı çöp kutusu atıkları yok etmiyor, atıkların daha güvenli bir şekilde işlenmesini sağlıyor. Çöp kutusunun ana özelliği ise otomatik olarak kapağının açılıp kapanması. Kapak, çöp kutusundaki havanın dışarı çıkmasını engelleyerek kötü kokuları hapsediyor ve sineklerin üşüşmesini engelliyor. Ürün, insan eli veya yaklaşan nesneleri 0 ila 35 cm arası bir mesafeden algılayan akıllı sensöre de sahip. Yaklaştığınızda otomatikman kapağı açılıyor ve temas etmenize gerek kalmıyor.

Çöp kutusu belli seviyede doluluğa ulaştığında (ağzına kadar doldurmuyor tabi çöpü) kendiliğinden paketliyor; dolu poşeti çöp kutusundan çıkardığınızda ise kendiliğinden yeni çöp poşetini yerleştiriyor. Hijyenik ve akıllı çöp kutusu 15,5 litre kapasiteye sahip,3.5 kg ağırlığında ve 40 cm yüksekliğinde.Xiaominin bu Akıllı Çöp Kutusu  11 Eylül’de satışa çıkacak. Fiyat olarak ise 199 yuan.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir