Kapat

Geçmişte Paylaştığınız Tweet’leri Nasıl Silebilirsiniz?

Anasayfa Sosyal Medya Geçmişte Paylaştığınız Tweet’leri Nasıl Silebilirsiniz?

Günümüzde çoğu insan sosyal medyayla haşır neşir konumda. Hal böyle olunca da belli başlı zamanlarda atılan tweetler ilerleyen zamanlarda pişmanlık uyandıracak hallere sebep oluyor. Olan olmuş elden bir şey gelmez demeden önce, sizlere;geçmişte attığınız bu tweet’leri yedeklemenin ve silmenin kolay bir yönteminden bahsedeceğiz. Unutmayın hiçbir şey için geç değil.

Şimdi anlatacağımız bu yöntem sizin geçmişte attığınız “attığıma pişman oldum”, “ne kadar da şaçmalamışım be” gibi tweet’lerle birlikte pişman olmadığınız tweetleri de siler (şaka şaka silemek istediğiniz tweetleri siz berlersiniz) fakat o tweet’lerden kalan izleri değil, unutmayın.

Öncelikle, tüm tweetlerinizi yedekleyebilirsiniz bunu unutmayın. Twitter’a giriş yapıp Ayarlar sekmesinden ulaşabileceğiniz arşiv isteme seçeneğiyle, tüm tweetlerinizi indirerek bilgisayarınızda yedekleyebilirsiniz. Bu bilgiler e-posta hesabınıza iletilecektir.

Bunu yaptıktan sonra da tweetleri silmek için ilk olarak Twitter’ın  gelişmiş arama özelliğini kullanmanız ve hesap adınızla birlikte anahtar kelimeler yardımıyla silmeyi isteyebileceğiniz içerikleri filtrelemeniz gerek.

Filtreleme işlemini tamamladıktan sonra ortaya çıkan tweetlerinizin sayısı gözünüzü korkutacak cinstense, korkmanıza gerek yok çünkü sizin yerinize seçtiğiniz tweetleri silen Tweet Delete gibi web siteleri ve uygulamalar mevcut. Tweet Delete tamamen ücretsiz ve hesabınızla giriş yaparak kolayca aynı anda 3200 tweet silebiliyorsunuz.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir