Kapat

Android 9 İle Tanışın

Anasayfa Yazılım Android 9 İle Tanışın

Uzun Süredir Beklenen Android 9 Yayınlandı: Android Pie İle Tanışın

Android’in büyük bir merakla beklenen son sürümü Android 9.0 yayınlandı ve ismi de nihayet netlik kazandı; Pie. Google’ın Android işletim sistemi güncellemesi Android 9 Pie resmi olarak yayınlandı. 6 Ağustos itibariyle Google Pixel cihazlar güncellemeleri aldılar. Özellikle daha diğer telefonlar Oreo güncellemesini alamamışken, neyse…

Şuana kadar Android’in en yenilikçi güncellemesi olarak adlandırılan Pie; zeka, basitlik ve dijital gelişim’e odaklandığını belirtiyor. iPhone X’un kullanımına benzediği söylenen yeni gezinme özelliğinde ekranınızı hafifçe yukarı kaydırarak açık uygulamalar arasında gezinebileceksiniz. Android Pie, aynı zamanda akıllı telefon sahiplerine yönelik ekran süresini kısaltmayı vaat eden yeni bir uyarlanabilir pil moduna da sahip. Bu sayede pil ömrünün de uzaması hedefleniyor.

Gelen en ilgi çekici yeniliklerden bir tanesi de ”App Actions” (Uygulama Hareketleri) ismindeki yeni özellik. Bu özellik sayesinde günün bulunduğunuz saatine ya da konumunuza göre en çok kullandığınız uygulamalar, uygulama menüsünde ve ekranda otomatik olarak üst sırada yer alıyor. Aynı zamanda görsel olarak da bazı ufak geliştirmeler alan Android 9 Pie, şu an Google Pixel kullanıcıları için kullanılabilir durumda ve sonbaharda da yavaş yavaş diğer telefon markaları için gelmesi bekleniyor.

1 0 1 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir